Ekin Kocadağ Tesislerimiz

Neden Ekin Kocadağ Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağları?

Her sene Eylül-Ekim aylarında(erken hasat döneminde) Kazdağları eteklerinden hasat edilen zeytinlerimizi modern ve hijyenik tesisimizde soğuk sıkım yöntemi(18-24C) ile sıkım işleminden geçiriyoruz.

Elde ettiğimiz yağlarımızı klimalı ortamda paslanmaz çelik tanklarda hava ile olan temasını tamamen keserek muhafaza ediyoruz.

En son aşamada siz değerli zeytinyağı severlerin siparişleri gelince dolum işlemini hava almaz cam şişelerle gerçekleştiriyor ve beğeninize sunuyoruz.

Bu sayede zeytinyağımızı sizlerle ilk günkü tazeliği ile buluşturmayı başarabiliyoruz.

Hikayemiz, 2007 yılında, Kazdağları Havran Kocadağ'da, çiftlik tipi butik soğuk sıkım ve dolum makinelerimizi alarak başlıyor. Daha sonrasında yolculuğumuz, yeşil ve siyah zeytin üretiminde kullanılan zeytin eleme, kırma ve çizme makinelerini de bünyemize katarak devam ediyor.

2019 yılında, Kazdağları Havran'da, 2.000 metrekare kapalı ve 3.000 metrekare açık alan olmak üzere toplam 31.000 metrekarelik modern ve hijyenik tesisimiz Ekin Kocadağ'ı kuruyoruz. 80 ve 20 tonluk iki adet zeytinyağı makinemiz ile 100 ton depolama kapasiteli paslanmaz çelik tankı tesisimize dahil ediyoruz. Ardından tam teşekküllü zeytin üretim hattı ile hizmet vermeye başlıyoruz (eleme, renk ayırma, sap alma, kırma, çizme).

Bölgemizde soğuk sıkıma gösterilen yoğun ilgi ve talebi karşılayabilmek için 2023/2024 sezonunda, 100 Ton/Gün kapasiteli Alman malı GEA marka Separatör ile ikinci hattımızı işletmeye almış bulunuyoruz. Depolama kapasitemizi 175 tona çıkarıyoruz. Zeytin hamurunun Kırıcı’da ısınmasını önlemek için, soğuk su devir-daim sistemi yaptırıyoruz. 

Çevremize duyarlı olmayı temel prensip edinerek hem su tasarrufunu minimize etmek hem de zeytinlerimizin daha iyi yıkanmasına olanak sağlayabilmek için yıkama sisteminde köklü değişiklik yapıyoruz. Gıda güvenliğinin en önemli koşulu olan temizlik için hijyen, zeytinyağı makinisti ve Edremit Ticaret Odası bünyesindeki zeytinyağı tadımı eğitimlerini sürekli hale getirmiş bulunuyoruz.

Sertifikalarımız:

ISO 9001 Kalite Yönetimi

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetimi

ISO 14001 Çevre Yönetimi

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği ve Helal

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR