Kurumsal

Hakkımızda

  Edremit Körfezinde ilk ayak bastığımız yer Akçay olmuştu. O zamanlarda Akçay'ın içinden sular akıyor, akan sularda ördek ve kazlar yüzüyordu. Sonraki yıllarda Burhaniye, Ören, Ayvalık, Altınoluk, Küçükkuyu, Asos derken yakın çevreyi, özellikle de zeytin ve zeytinyağını tanımaya başladık.

  Köyden, çiftçilikten geliyor olmamız içimizi ateşledi, zeytin ve zeytinyağıyla ilgili neler yapabilirim düşüncesini öne çıkardı. Havran, Kocadağ köyünün ovaya hakim manzarası bizi kendine çekti, bir yer almak suretiyle ilk adımı böylece atmış olduk.

  Derken hem zeytini, hem işin nasıl yapıldığını, nasıl yapılması gerektiğini öğrenmeye başladık. Böylece hem geleneği tanıdık, hem de geleneğin üzerine neler eklenmesi gerektiğini uzunca süren bir zaman aralığında tecrübeyle öğrenmeye çalıştık.

  Küçük ölçekli bir işletmede olması gereken tüm ekipmanları (Traktör ve ekipmanları, silkme, eleme, kırma, çizme, soğuk sıkım zeytinyağı makinası, otomatik dolum makinası vb.) adım adım tedarik ederek önemli bir aşama kaydettik.

  Bu adım bize eksiklerimizi ve yapmamız gerekenleri daha net gösterdi. 2019, İyi Tarım Sertifikalı bahçelerimizden elde ettiğimiz zeytin ve zeytinyağını, otuz bir dönümlük zeytin bahçesinin içinde yapacağımız 1.200 m2'lik modern ve butik bir işletmede siz değerli tüketicilerimizle buluşturduğumuz bir yıl olacaktır.


Yukarı Çık